Description
TIMARU
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1874
Byggested: Greenock, Skottland
Verft: J. E. Scott & Co.
Endelig skjebne: Vlissingen - Kristiania. 1310 tonn koks. Storm. Strandet, vrak 1907 22/2 ved Fjeltring, Jylland (16 omkommet). [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:03:26
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a260aa96-2d0e-4c51-824c-5035fa3d662a | RDF/XML | JSON-LD
Name
TIMARU
Norwegian bokmål

Other name
TIMARU [no] - britisk s.n. [no]

-Name
TIMARU
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål
Description
TIMARU
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1874
Byggested: Greenock, Skottland
Verft: J. E. Scott & Co.
Endelig skjebne: Vlissingen - Kristiania. 1310 tonn koks. Storm. Strandet, vrak 1907 22/2 ved Fjeltring, Jylland (16 omkommet).
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1363 brt
1306 netto
Mål: 239,3 - 36,1 - 21,1
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drammen 1905-07

Skipsfører:

O. M. Johannesen 1905-
J. Johnsen -1907(+)

Eier:

E. B. Aabye 1905-07

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1363 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1363
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1306 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1306
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 239,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
239,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 36,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
36,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 21,1 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1874 , , Greenock, Skottland @ J. E. Scott & Co. [no]
1874

-Timespan
1874

--Earliest time
1874
-Dating comment
1874
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Greenock, Skottland @ J. E. Scott & Co. [no]
--Place (text)
Greenock, Skottland @ J. E. Scott & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176799223

-Id
021176799223
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål