FRITZ REUTER (1857) [no]

FRITZ REUTER (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
FRITZ REUTER
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1857
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Smith & Rodger
Endelig skjebne: Pensacola - Greenock. Pitchpine. Storm. Dismasted, lekk. Forlatt 1898 18/9 i Nord-Atlanteren [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:56:28
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a048df4d-45e8-404f-b22f-6ef847548f65 | RDF/XML | JSON-LD
Name
FRITZ REUTER
Norwegian bokmål

Other name
FRITZ REUTER [no] - tysk s.n. [no]

-Name
FRITZ REUTER
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål
Description
FRITZ REUTER
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1857
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Smith & Rodger
Endelig skjebne: Pensacola - Greenock. Pitchpine. Storm. Dismasted, lekk. Forlatt 1898 18/9 i Nord-Atlanteren
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1700 brt
1475 netto
Mål: 256,0 - 36,0 - 22,0
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Mandal 1897-98

Farter:

Pitchpine-fart

Skipsfører:

T. G. Tørresen 1897-97
G. Gundersen 1897-98

Eier:

A. P. Ulriksen 1897-98

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1700 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1700
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1475 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1475
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 256,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
256,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 36,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
36,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 22,0 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1857 , , Glasgow, Skottland @ Smith & Rodger [no]
1857

-Timespan
1857

--Earliest time
1857
-Dating comment
1857
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Glasgow, Skottland @ Smith & Rodger [no]
--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Smith & Rodger
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176793539

-Id
021176793539
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål