Description
INGRID
ex britisk ANGLESAY
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1875
Byggested: Liverpool
Verft: T. Royden & Son
Ombygging: Forandret til bark
Endelig skjebne: Buenos Aires - New York. Ben. Eksplosjon 1911 1/2 i New York, under lossing. Kondemnert 1911 /3. Opphugget 1911. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
02/01/2018 15:28:13
10/04/2021 20:56:00
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9ef0f034-a5db-4ff6-940e-e13ace7e6c90 | RDF/XML | JSON-LD
Name
INGRID
Norwegian bokmål

Other name
ANGLESAY [no] - britisk [no]

-Name
ANGLESAY
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
Description
INGRID
ex britisk ANGLESAY
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1875
Byggested: Liverpool
Verft: T. Royden & Son
Ombygging: Forandret til bark
Endelig skjebne: Buenos Aires - New York. Ben. Eksplosjon 1911 1/2 i New York, under lossing. Kondemnert 1911 /3. Opphugget 1911.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1297 brt
1259 netto
Mål: 219,0 - 38,3 - 23,0
Norwegian bokmål

Home port
Larvik (Kommune) [no], , 1905 1911

-Place reference
Larvik (Kommune) [no], ,

--Place
Norwegian bokmål
-Timespan
1905 1911
--Earliest time
1905
--Latest time
1911
Flag state

Norwegian bokmål

Swedish

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Larvik 1905-11

Farter:

Trelastfart på Canadas østkystPitchpine-fart

Skipsfører:

E. Dannell 1905-11

Eier:

Hansen & Andersen 1905-11 (A/S Ingrid)

Andre opplysninger:

Orkan. Havari 1906 /9 i Pensacola. Afloat etter 3 måneder. Reparert.

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1297 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1297
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1259 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1259
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 219,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
219,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 38,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
38,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 23,0 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
23,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1875 , , Liverpool @ T. Royden & Son [no]
1875

-Timespan
1875

--Earliest time
1875
-Dating comment
1875
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Liverpool @ T. Royden & Son [no]
--Place (text)
Liverpool @ T. Royden & Son
Norwegian bokmål
-Role
Norwegian bokmål

Swedish

-Actor
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176794780

-Id
021176794780
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål