Alstad, Ingvald (1867 - 1914) [no]

Alstad, Ingvald (norwegian bokmål), Alstad, Ingvald (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:41:59
13/08/2022 02:46:48
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9e1c7777-35a5-45fa-9155-8c1a99377898 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Alstad, Ingvald
Norwegian bokmål

Alstad, Ingvald
Swedish

Alternative name
Alstad, Ingvald Otto
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
20/03/1867 , , Trondheim [sv]

-Time
20/03/1867
-Place reference
, , Trondheim [sv]
--Place (text)
Trondheim
Swedish
Death
23/04/1914 , , Trondheim [sv]

-Time
23/04/1914
-Place reference
, , Trondheim [sv]
--Place (text)
Trondheim
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
415913

-Id
415913
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619888
-Id
021036619888
-System
DigitaltMuseum