Schønberg, Lise (1945 - ) [no]

Schønberg, Lise (norwegian bokmål), Schønberg, Lise (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:34:40
15/01/2022 05:45:30
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9e08a27f-a2da-46a8-a031-3dd8eab18dd9 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Schønberg, Lise
Norwegian bokmål

Schønberg, Lise
Swedish

First name
Lise
Norwegian bokmål

Last name
Schønberg
Norwegian bokmål

Alternative name
Schønberg, Lise Aagot
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1945 , , Kristiansand [no]

-Time
1945
-Place reference
, , Kristiansand [no]
--Place (text)
Kristiansand
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Smykkekunstner

-Type of activity (text)
Smykkekunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
430477

-Id
430477
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636662

-Id
021036636662
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
498F019A-2F14-42B7-BEC6-CA35B46E4E33

-Id
498F019A-2F14-42B7-BEC6-CA35B46E4E33
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål