Description
ALGOMA
ex tysk EMS
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1872
Byggested: Maitland, Nova Scotia, Canada
Verft: A. McCallum
Endelig skjebne: Solgt Britain 1897. Avrigget(?) / Opphugget 1905(?) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:29
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9dfe8a77-dd56-480a-be3f-d2320afaedc0 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALGOMA
Norwegian bokmål

Other name
EMS tysk

-Name
EMS
Norwegian bokmål

-Specified
tysk
Norwegian bokmål

Description
ALGOMA
ex tysk EMS
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1872
Byggested: Maitland, Nova Scotia, Canada
Verft: A. McCallum
Endelig skjebne: Solgt Britain 1897. Avrigget(?) / Opphugget 1905(?)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1205 brt
1143 netto
Mål: 199,0 - 38,7 - 22,8
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Larvik 1892-97

Skipsfører:

A. Øvergaard 1892-97
J. O. Johansen

Eier:

N. M. Bugge 1892-94/95
Anna F. Bugge 1894/95-97

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1205 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1205
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1143 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1143
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 199,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
199,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 38,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
38,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1872 Maitland, Nova Scotia, Canada @ A. McCallum
1872

-Timespan
1872

--Earliest time
1872
-Dating comment
1872
Norwegian bokmål

-Place reference
Maitland, Nova Scotia, Canada @ A. McCallum

--Place (text)
Maitland, Nova Scotia, Canada @ A. McCallum
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789723

-Id
021176789723
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål