Berner, Jørgen (1873 - 1955) [no]

Berner, Jørgen (norwegian bokmål), Berner, Jørgen (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:41:24
16/10/2021 04:45:19
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9d3f1183-e9d4-453c-be72-11ddb0e200de | RDF/XML | JSON-LD
Name
Berner, Jørgen
Norwegian bokmål

Berner, Jørgen
Swedish

Alternative name
Berner Jørgen Haslef
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
23/11/1873 , , Bergen [sv]

-Time
23/11/1873
-Place reference
, , Bergen [sv]
--Place (text)
Bergen
Swedish
Death
08/1955

-Time
08/1955
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
418410

-Id
418410
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036620145
-Id
021036620145
-System
DigitaltMuseum