Rindal skimuseum (Museum) [no]

Other languages: Rindal skimuseum (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturdirektoratet) [no]

Description
Rindal skimuseum viser skihistoriske utstillinger. Rindal er kjent for lokal håndverkstradisjon og industriproduksjon av ski, og museet viser i tillegg utstillinger fra skiløperhistorien. Museet er en del av Museene i Sør-Trødelag og ligger i Rindal. [no]
Type
Dataset owner
Arts Council Norway owns the information on this page
License
Open Data Commons Attribution License (ODC-BY) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
https://www.oclc.org/
Last changed
19/03/2024 21:44:12
11/05/2024 10:10:39
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9cf4d4fe-c03e-4a88-8f8d-c9a83fb52d31 | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Rindal skimuseum
Norwegian bokmål

Alternative name
Rindal bygdemuseum
Norwegian bokmål

Description
Rindal skimuseum viser skihistoriske utstillinger. Rindal er kjent for lokal håndverkstradisjon og industriproduksjon av ski, og museet viser i tillegg utstillinger fra skiløperhistorien. Museet er en del av Museene i Sør-Trødelag og ligger i Rindal.
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

Focus
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Rindalsvegen 40 6657 Rindal Norway (Country)

-Address
Rindalsvegen 40
-Postal code
6657
-Postal place
Rindal
-Country

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk
Place reference
Trøndelag (Fylke) [no], Rindal kommune [no], Rindalsvegen 40, 6657 Rindal, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål


-Specified
Rindal kommune
Norwegian bokmål

-Place (text)
Rindalsvegen 40, 6657 Rindal, Norge
Norwegian bokmål
Geodata
63.05797, 9.21426, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
63.05797
-Longitude (Easting)
9.21426
Topic
Norwegian bokmål

Swedish

DigitaltMuseum
RDB

-Id
RDB
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
183

-Id
183
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
985907293

-Id
985907293
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
Editorial note
Imported from VIAF 29/07/2020 08:56:34
English

Importert fra VIAF 29.07.2020 08:56:34
Norwegian bokmål

Importerad från VIAF 2020-07-29 08:56:34
Swedish