Description
ALETTE
ex finsk WARJAKKA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1859
Byggested: Uleåborg, Finland
Ombygging: Ombygget 1876, 1885
Endelig skjebne: Strandet 1886 ved Flekkerø?. I liverpool 1890. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:24
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9a6d9308-8009-4593-b097-ccabb7961d27 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALETTE
Norwegian bokmål

Other name
WARJAKKA finsk

-Name
WARJAKKA
Norwegian bokmål

-Specified
finsk
Norwegian bokmål
Description
ALETTE
ex finsk WARJAKKA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1859
Byggested: Uleåborg, Finland
Ombygging: Ombygget 1876, 1885
Endelig skjebne: Strandet 1886 ved Flekkerø?. I liverpool 1890.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
681 brt,
636 netto
Mål: 151,5 - 32 - 18,5 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drammen -1891
Kristiansand 1886-

Skipsfører:

P. Knudsen 1879
C. J. Gullichsen 1890

Eier:

C. J. Bullichsen -1891

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 681, bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
681,
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 636 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
636
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 151,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
151,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 32 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
32
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 18,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1859 Uleåborg, Finland
1859

-Timespan
1859

--Earliest time
1859
-Dating comment
1859
Norwegian bokmål

-Place reference
Uleåborg, Finland
--Place (text)
Uleåborg, Finland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789669

-Id
021176789669
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål