Christensen, Kjell Grette (1940 - ) [no]

Other languages: Christensen, Kjell Grette (norwegian bokmål), Christensen, Kjell Grette (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:01:20
08/06/2024 09:01:03
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/98f1aa59-69d9-4842-a70b-8209d0989a4c | RDF/XML | JSON-LD
Name
Christensen, Kjell Grette
Norwegian bokmål

Christensen, Kjell Grette
Swedish

First name
Kjell Grette
Norwegian bokmål

Last name
Christensen
Norwegian bokmål

Alternative name
Christensen, Kjell Øystein Grette
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
18/10/1940 , , Rjukan [sv],

-Time
18/10/1940
-Place reference
, , Rjukan [sv],
--Place (text)
Rjukan
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German

Spanish

Dutch
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

-Organization/collection
-Organization/collection
Norwegian bokmål
NKL article_id
416933

-Id
416933
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634123
-Id
021036634123
-System
DigitaltMuseum