Ytredal, Jostein (1943 - ) [no]

Ytredal, Jostein (norwegian bokmål), Ytredal, Jostein (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
28/10/2022 15:25:37
03/12/2022 04:01:18
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/98ac5485-5342-4543-9739-00b8b88e5f0a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Ytredal, Jostein
Norwegian bokmål

Ytredal, Jostein
Swedish

First name
Jostein
Norwegian bokmål

Last name
Ytredal
Norwegian bokmål

Alternative name
Ytredal, Magne Jostein
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
11/02/1943 , , Ålesund [sv]

-Time
11/02/1943
-Place reference
, , Ålesund [sv]
--Place (text)
Ålesund
Swedish
Life role
-Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish



Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
431406

-Id
431406
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637292
-Id
021036637292
-System
DigitaltMuseum