Stenersens Konfeksjonsfabrik (Tekstilindustri) [no]

Stenersens Konfeksjonsfabrik (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Stenersens Konfeksjonsfabrik i Brugata i Oslo var en av landets første moderne konfeksjonsfabrikker for finere herrekonfeksjon, kjent for merkenavnet Ess. Firmaet drev også engros og detaljforretning i herrekonfeksjon. Farbikken ble nedlagt i 1967. [no]
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
03/05/2017 14:18:38
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/982e15b9-7576-40b5-98e1-48fc1d6f5571 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Stenersens Konfeksjonsfabrik
Norwegian bokmål

Alternative name
S. Stenersen
Norwegian bokmål

Description
Stenersens Konfeksjonsfabrik i Brugata i Oslo var en av landets første moderne konfeksjonsfabrikker for finere herrekonfeksjon, kjent for merkenavnet Ess. Firmaet drev også engros og detaljforretning i herrekonfeksjon. Farbikken ble nedlagt i 1967.
Norwegian bokmål

Establishment
1897

-Time
1897
Termination
1967

-Time
1967
Type

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.91517, 10.75439, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.91517
-Longitude (Easting)
10.75439
DigitaltMuseum
021167115364
-Id
021167115364
-System
DigitaltMuseum