Description
HIPPALOS
ex tysk ARETHUSA
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1890
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Chas. Connell Co.
Endelig skjebne: Solgt Chile 1916 s.n. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
03/10/2018 15:40:34
10/04/2021 20:54:33
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/960082ad-7ec7-481b-9e88-6880d000db42 | RDF/XML | JSON-LD
Name
HIPPALOS
Norwegian bokmål

Other name
ARETHUSA [no] - tysk [no]

-Name
ARETHUSA
Norwegian bokmål

-Specified
tysk
Norwegian bokmål
Description
HIPPALOS
ex tysk ARETHUSA
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1890
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Chas. Connell Co.
Endelig skjebne: Solgt Chile 1916 s.n.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1781 brt
1683 netto
Mål: 267,2 - 39,5 - 23,0
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lillesand 1913-15
Larvik 1915-16

Skipsfører:

Isak Tellefsen 1913-
I. Danielsen 1913-15
E. Dannell 1915-16

Eier:

Emil Knudsen 1913-15 (A/S Hippalos)
Chr. Nielsen Co. 1915-16

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1781 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1781
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1683 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1683
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 267,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
267,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 39,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
39,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 23,0 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
23,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1890 , , Glasgow, Skottland @ Chas. Connell Co. [no]
1890

-Timespan
1890

--Earliest time
1890
-Dating comment
1890
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Glasgow, Skottland @ Chas. Connell Co. [no]
--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Chas. Connell Co.
Norwegian bokmål
-Role
Norwegian bokmål

Swedish

-Actor
Norwegian bokmål

-Timespan
1915 - 1916
--Earliest time
1915
--Latest time
1916
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176794423

-Id
021176794423
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål