Brunskow, Thorvald Aron (1871 - 1896) [no]

Brunskow, Thorvald Aron (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 13:01:31
21/05/2022 01:26:16
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/9538afe1-19f2-48dd-b8d1-6e5aa76ba81a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Brunskow, Thorvald Aron
Norwegian bokmål

First name
Thorvald Aron
Norwegian bokmål

Last name
Brunskow
Norwegian bokmål

Alternative name
Brunskow, Torwald Aron
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1871

-Time
1871
Death
1896

-Time
1896
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish


Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født i Christiania. Død 13.09.1896. Fotochemigraf, en av "Brødrene Brunskow". Skapte sammen med sin bror August B. en ganske lang serie norske landskapsbilder. De fleste av disse ble trolig tatt i 1892-93.

Virkested:
1890 ca-0000: Oslo

Norwegian bokmål

-Other actor
Norwegian bokmål
Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Norske fotosamlinger, 1989
Meyer, Robert: Den glemte tradisjonen. Utstillingskatalog, Oslo Kunstforening, 1989
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
3735

-Id
3735
-System
FR
DigitaltMuseum
021036005300

-Id
021036005300
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål