Wiig, Pauline (1863 - 1926) [no]

Wiig, Pauline (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 13:01:54
03/12/2022 01:49:46
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/94e45b6f-7ec5-4030-9302-3df6a3dc1249 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Wiig, Pauline
Norwegian bokmål

First name
Pauline
Norwegian bokmål

Last name
Wiig
Norwegian bokmål

Alternative name
Wiig, Hanna Pauline
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1863

-Time
1863
Death
1926

-Time
1926
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish


Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Biography

(Hanna) Pauline Wiig, fra Vik i Klepp, var s?ster til fotograf Henrik Wiig, som ?pnet atelier p? Sandnes i 1898 og filial p? Bryne i 1902. Pauline Wiig styrte filialen p? Bryne. Hennes s?ster Anna Forsberg var gift med fotograf Carl Forsberg jr. i Kristiansand. En tredje s¿ster, Kristine (Anna Berte Kristine Wiig) (1873-1931) var etter tur fotografassistent hos de tre andre.

Virkesteder:

1902-0000: Bryne

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:

Upublisert materiale i Preus museum (2013)
Risa, Lisabet. Dei f¿rste kvinnelege fotografane i Rogaland. (2012). www.fotonettverk-rogaland.no
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
3562

-Id
3562
-System
FR
DigitaltMuseum
021036009313

-Id
021036009313
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål