Description
ADOLF
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1865
Byggested: Bremerhafen, Tyskland
Verft: F. W. Wencke
Endelig skjebne: 11/4 Sapelo Sunderland, Pitchpine. Savnes 1899. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:13
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/93408c43-3453-4c63-b98d-aa20474c9937 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADOLF
Norwegian bokmål

Other name
ADOLF tysk s.n.

-Name
ADOLF
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål
Description
ADOLF
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1865
Byggested: Bremerhafen, Tyskland
Verft: F. W. Wencke
Endelig skjebne: 11/4 Sapelo Sunderland, Pitchpine. Savnes 1899.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1047 brt
990 netto
Mål: 173,7 - 38,7 - 23,2
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Nøtterø, Tønsberg 1889-98
Fredrikstad 1898-99

Farter:

Pitchpine-fart

Skipsfører:

Z. M. Gram 1889-93
O. Andersen 1893-95
A. Pedersen 1895-98
Ove M: Larsen 1898-99

Eier:

J. C. Hansen 1889-95
S. M. Gram 1895-98 (A/S Adolf)
Lars Hauglund 1898-99

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1047 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1047
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 990 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
990
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 173,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
173,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 38,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
38,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 23,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
23,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1865 Bremerhafen, Tyskland @ F. W. Wencke
1865

-Timespan
1865

--Earliest time
1865
-Dating comment
1865
Norwegian bokmål

-Place reference
Bremerhafen, Tyskland @ F. W. Wencke
--Place (text)
Bremerhafen, Tyskland @ F. W. Wencke
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789504

-Id
021176789504
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål