Description
ALERT
ex svensk s.n. ?
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertskip
Byggeår: 1879
Byggested: Gävle, Sverige
Verft: O. A. Brodin
Endelig skjebne: Cardiff - Sta. Catharina, kull. Dismasted, ankom Pernambuco 1897. Kollisjon i Pernambuco. Kondemnert 1897 /9. Solgt Sverige 1897/1900 s.n. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:24
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9296a3c7-d856-4767-b2f1-656927bd5dd0 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALERT
Norwegian bokmål

Other name
ALERT svensk s.n. ?

-Name
ALERT
Norwegian bokmål

-Specified
svensk s.n. ?
Norwegian bokmål
Description
ALERT
ex svensk s.n. ?
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertskip
Byggeår: 1879
Byggested: Gävle, Sverige
Verft: O. A. Brodin
Endelig skjebne: Cardiff - Sta. Catharina, kull. Dismasted, ankom Pernambuco 1897. Kollisjon i Pernambuco. Kondemnert 1897 /9. Solgt Sverige 1897/1900 s.n.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
277 brt
257 netto
Mål: 114,2 - 27,6 - 11,9
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania -1897
Drammen 1897-1900

Skipsfører:

Thomsen
L. A. Ruud 1897

Eier:

Norw.-African Trading Co. 1890-
J. N. Sørensen 1894-97
L. A. Ruud 1897-1900

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 277 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
277
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 257 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
257
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 114,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
114,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 27,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
27,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 11,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
11,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1879 Gävle, Sverige @ O. A. Brodin
1879

-Timespan
1879

--Earliest time
1879
-Dating comment
1879
Norwegian bokmål

-Place reference
Gävle, Sverige @ O. A. Brodin
--Place (text)
Gävle, Sverige @ O. A. Brodin
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789665

-Id
021176789665
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål