Bech, Rigmor (1876 - 1938) [no]

Bech, Rigmor (norwegian bokmål), Bech, Rigmor (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:26:47
27/11/2021 04:20:20
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/91c9ff33-eb69-4734-bc38-5f9a6e4068cc | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bech, Rigmor
Norwegian bokmål

Bech, Rigmor
Swedish

First name
Rigmor
Norwegian bokmål

Last name
Bech
Norwegian bokmål

Alternative name
Bech, Rigmor f. Rognerud
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1876 , , Arendal [no]

-Time
1876
-Place reference
, , Arendal [no]
--Place (text)
Arendal
Norwegian bokmål
Death
1938 , , Oslo [no]

-Time
1938
-Place reference
, , Oslo [no]
--Place (text)
Oslo
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
Norwegian bokmål
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Musiker

-Type of activity (text)
Musiker
Norwegian bokmål
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
416285

-Id
416285
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036620071

-Id
021036620071
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
E465F035-2A75-4870-85E4-57A4676FD31D

-Id
E465F035-2A75-4870-85E4-57A4676FD31D
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål