Roald Amundsens hjem (Museum) [no]

Roald Amundsens hjem (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet) [no]

Description
Roald Amundsens hjem 1908–1928. Hjemmet til Roald Amundsen står slik han forlot det da han forsvant i isødet i 1928. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
28/10/2020 13:37:09
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/90aa5d8c-7a17-4b24-b38f-86e3c674452b | RDF/XML | JSON-LD
Name
Roald Amundsens hjem
Norwegian bokmål

Alternative name
Uranienborg, Roald Amundsens hjem
Norwegian bokmål

Description
Roald Amundsens hjem 1908–1928. Hjemmet til Roald Amundsen står slik han forlot det da han forsvant i isødet i 1928.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

Focus
Address
Roald Amundsens vei 192 1420 Svartskog Norway (Country)

-Address
Roald Amundsens vei 192
-Postal code
1420
-Postal place
Svartskog
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Viken (Fylke) [no], Nordre Follo [no], Roald Amundsens vei 192, 1420 Svartskog, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Nordre Follo
Norwegian bokmål

-Place (text)
Roald Amundsens vei 192, 1420 Svartskog, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
59.78618, 10.73385, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.78618
-Longitude (Easting)
10.73385
FAST-ID
136

-Id
136
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
974235390
-Id
974235390
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer