Aamodt, Asbjørn (1893 - 1966) [no]

Other languages: Aamodt, Asbjørn (norwegian bokmål), Aamodt, Asbjørn (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:01:30
06/04/2024 03:08:43
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/8f2e4b3d-70b6-4d90-93f5-9a9cef90a197 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aamodt, Asbjørn
Norwegian bokmål

Aamodt, Asbjørn
Swedish

First name
Asbjørn
Norwegian bokmål

Last name
Aamodt
Norwegian bokmål

Alternative name
Aamodt, Asbjørn Toralf
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Store norske leksikon

Birth
21/08/1893 , , Larvik [sv],

-Time
21/08/1893
-Place reference
, , Larvik [sv],
--Place (text)
Larvik
Swedish
Death
23/01/1966 , , sst. [sv],

-Time
23/01/1966
-Place reference
, , sst. [sv],
--Place (text)
sst.
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Has works/objects at
-Organization/collection
Norwegian bokmål
-Organization/collection
Norwegian bokmål
-Organization/collection
Norwegian bokmål
-Organization/collection
Norwegian bokmål
NKL article_id
431039

-Id
431039
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637348
-Id
021036637348
-System
DigitaltMuseum