Frost, Odin (1851 - ?) [no]

Frost, Odin (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
14/02/2019 10:51:22
22/02/2020 02:28:34
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/8ad44498-593d-46c3-bdc8-7d13acfe7a9b | RDF/XML | JSON-LD
Name
Frost, Odin
Norwegian bokmål

First name
Odin
Norwegian bokmål

Last name
Frost
Norwegian bokmål

Alternative name
Frost, Johannes Odin
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1851

-Time
1851
Death
?

-Time
?
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født i Trondheim. Startet sammen med Johan K. Engvig fotograffirmaet "Engvig & Frost" i Engvigs Gaard i Kristiansund i 1871. I 1873 flyttet han til Torvgaden 2 og overtok Christiansens lokaler. Etter enkelte opplysninger overtok han 14.8.1874 Krums lokaler i Nordre Gade 6 i Trondheim og flyttet dit i 1875. Det kan imidlertid neppe være det samme atelieret som Krum fortsatte i til 1882 og hans enke til 1892, hvoretter det ble overtatt av Ludv. M. Bach. Det virker noe uklart, men sikkert er det at Frosts bilder på baksiden var signert med "O. Frosts fotografiske Atelier. Nordre Gade 6, Trondhjem". Besøkte Ålesund flere ganger i løpet av 1870-årene for å fotografere.

Virkested:
1871-1875: Kristiansund
1874 ca-0000: Trondheim

Norwegian bokmål

Related to
-Other actor
Norwegian bokmål
Reference
Kilde:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Skorgevik, Kjell: Fotografer i Ålesund i glassplatenes tid, 1985
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
703

-Id
703
-System
FR
DigitaltMuseum
021036005951

-Id
021036005951
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål