Amundsen, Lise (1933 - ) [no]

Amundsen, Lise (norwegian bokmål), Amundsen, Lise (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:50:46
04/12/2021 04:25:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/88dcdb19-5c98-4ee6-aeeb-d77f24549f33 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Amundsen, Lise
Norwegian bokmål

Amundsen, Lise
Swedish

Alternative name
Amundsen, Lise Margit Elisabeth
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
17/02/1933 , , Kristiansand [sv]

-Time
17/02/1933
-Place reference
, , Kristiansand [sv]
--Place (text)
Kristiansand
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
415940

-Id
415940
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619899
-Id
021036619899
-System
DigitaltMuseum