Virnalt, Eerik (1894 - 1969) [et]

Virnalt, Eerik (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Description
XX sajandi esimese poole Emmaste ja Haapsalu fotograaf, kelle loomingust on säilinud rohkelt ülesvõtteid Hiiumaast ja hiidlastest, peamiselt saare lõunaosast – Emmaste ja Käina valdadest, vähem ka mujalt. [et]
Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
22/06/2020 07:35:39
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/86d2aef4-7f0c-45cc-b920-d7dc67030576 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Virnalt, Eerik
Estonian

First name
Eerik
Estonian

Last name
Virnalt
Estonian

Alternative name
Wirnhof, E.
Estonian

Wirnhoff, Erich
Estonian

Wirnhoff, Gottfried Erich Anton
Estonian

Description
XX sajandi esimese poole Emmaste ja Haapsalu fotograaf, kelle loomingust on säilinud rohkelt ülesvõtteid Hiiumaast ja hiidlastest, peamiselt saare lõunaosast – Emmaste ja Käina valdadest, vähem ka mujalt.
Estonian

Birth
29/10/1894 Hiiumaa (Maakond) [et] Orjaku, Käina kihelkond
Andrus Martin. Vähetuntud tippfotograaf Hiiumaalt. Hiiu Leht 10.02.2017

-Time
29/10/1894
-Place reference
Hiiumaa (Maakond) [et] Orjaku, Käina kihelkond

--Place
--Place (text)
Orjaku, Käina kihelkond
Estonian
-Source
Andrus Martin. Vähetuntud tippfotograaf Hiiumaalt. Hiiu Leht 10.02.2017
Estonian
Death
05/05/1969 Sweden (Country)
Andrus Martin. Vähetuntud tippfotograaf Hiiumaalt. Hiiu Leht 10.02.2017

-Time
05/05/1969
-Place reference
--Place

Norwegian bokmål

Swedish
-Source
Andrus Martin. Vähetuntud tippfotograaf Hiiumaalt. Hiiu Leht 10.02.2017
Estonian
Life role
Photographer 1923? 1939?
Templiga "Fotografia E. Wirnhof Haapsalus" foto kuupäevaga 04.06.1923 (erakogu: Lüüli Suuk)

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1923? 1939?

--Earliest time
1923?
--Latest time
1939?
-Source
Templiga "Fotografia E. Wirnhof Haapsalus" foto kuupäevaga 04.06.1923 (erakogu: Lüüli Suuk)
Estonian
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Biography

isa - Johannes Wirnhoff (s. 08.06.1883 ), ema - Leena Wirnhoff (s. Leiwat 22.02.1865), õde - Marie Leontine Johanna Wirnhoff (s. 29.05.1884, abielus Piik), abikaasa - Hilda Henriette Kamarik (pulmad 21.10.1917 Emmastes), pojad - Harry (s. 1917), Ralph (s. 1919), Roland (s.1921, muutis nime - 1937 Vallo), 1944. aastal lahkus perekond Rootsi. Eerik Virnalt suri Rootsis 5. mail 1969 74-aastasena. (Martin, 2017)

Estonian

Activity
Töötas fotostuudios

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian
Töötas fotostuudios 1927 1930? Haapsalu linn (Omavalitsus) [et] Posti tänav 1
(Martin, 2017)

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Timespan
1927 1930?

--Earliest time
1927
--Latest time
1930?
-Place reference
--Place
--Specified
Posti tänav 1
Estonian
-Source
(Martin, 2017)
Estonian
Töötas fotostuudios 1930 1931 Haapsalu linn (Omavalitsus) [et] Kalevi tn 27
(Martin, 2017)

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Timespan
1930 1931

--Earliest time
1930
--Latest time
1931
-Place reference
--Place
--Specified
Kalevi tn 27
Estonian
-Source
(Martin, 2017)
Estonian
Töötas fotostuudios 1931 Haapsalu linn (Omavalitsus) [et] Poska puiestee
(Martin, 2017)

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Timespan
1931

--Earliest time
1931
-Place reference
--Place
--Specified
Poska puiestee
Estonian
-Source
(Martin, 2017)
Estonian
Residence
Rannaküla (Asustusüksus) [et] Virnalti talu, Ranna küla, Emmaste vald, Hiiumaa 1939?
(Martin, 2017)

-Place reference
Rannaküla (Asustusüksus) [et] Virnalti talu, Ranna küla, Emmaste vald, Hiiumaa

--Place
--Place (text)
Virnalti talu, Ranna küla, Emmaste vald, Hiiumaa
Estonian
-Timespan
1939?

--Latest time
1939?
-Source
(Martin, 2017)
Estonian
(Martin, 2017)

--Place
-Timespan
1911 1917

--Earliest time
1911
--Latest time
1917
-Source
(Martin, 2017)
Estonian
Note
Muutis (eestistas) nime 1937. aastal.
Estonian

-Text
Andrus Martin. Vähetuntud tippfotograaf Hiiumaalt. - Hiiu Leht, 10.02.2017
Estonian
Eestipiltnik
941
-Id
941
-System
Eestipiltnik