Berner, Finn (1891 - 1947) [no]

Berner, Finn (norwegian bokmål), Berner, Finn (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:32:00
13/08/2022 02:51:16
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/82f653e3-abb9-4368-9a48-674bc2ca9fb7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Berner, Finn
Norwegian bokmål

Berner, Finn
Swedish

First name
Finn
Norwegian bokmål

Last name
Berner
Norwegian bokmål

Alternative name
Berner, Finn Prosper Nørbech
Swedish

Other name
Berner, Finn Prosper Nørbech fullt navn

-Name
Berner, Finn Prosper Nørbech
Norwegian bokmål

-Specified
fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
05/11/1891 , , Rogaland, Stavanger (Norge) [no]

-Time
05/11/1891
-Place reference
, , Rogaland, Stavanger (Norge) [no]
--Place (text)
Rogaland, Stavanger (Norge)
Norwegian bokmål
Death
15/01/1947 , , Sør-Trøndelag, Trondheim (Norge) [no]

-Time
15/01/1947
-Place reference
, , Sør-Trøndelag, Trondheim (Norge) [no]
--Place (text)
Sør-Trøndelag, Trondheim (Norge)
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Arkitekt

-Type of activity (text)
Arkitekt
Norwegian bokmål
NKL article_id
416433

-Id
416433
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036620144

-Id
021036620144
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
BFAE3C9D-8E89-4F96-8A04-82C7D707F33B

-Id
BFAE3C9D-8E89-4F96-8A04-82C7D707F33B
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål