Trondhjems Konfektionsfabrik A/S (Tekstilindustri) [no]

Trondhjems Konfektionsfabrik A/S (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Fabrikken produserte kjente merkevarer som Windsor-skjortene, Roald 96, som var en kolleksjon arbeidsklær og sportshabitten Weekend Sport. [no]
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
20/12/2017 11:24:27
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/82128b90-1411-49af-84ef-2ba2421d4f4f | RDF/XML | JSON-LD
Name
Trondhjems Konfektionsfabrik A/S
Norwegian bokmål

Alternative name
Trokofa
Norwegian bokmål

Description
Fabrikken produserte kjente merkevarer som Windsor-skjortene, Roald 96, som var en kolleksjon arbeidsklær og sportshabitten Weekend Sport.
Norwegian bokmål

Establishment
1923

-Time
1923
Type

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
63.43127, 10.36799, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
63.43127
-Longitude (Easting)
10.36799
Reference
Trondheim Byleksikon, 2008
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021167116039
-Id
021167116039
-System
DigitaltMuseum