Motorverkstaden [sv]

Motorverkstaden (swedish)

Karlskrona - Byggnader [sv]

Last changed
17/12/2018 15:02:51
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7f9c6d45-cb76-4815-83da-4eebbb0dca4a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Motorverkstaden
Swedish

Alternative name
MTB-hallen
Swedish

Motortorpedbåtshallen
Swedish

Other name
425 Fortifikationsverket. Byggnads- och infraregister.

-Name
425
Swedish

-Source
Fortifikationsverket. Byggnads- och infraregister.
Swedish
-Place
Geodata
56.15247, 15.5841, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
56.15247
-Longitude (Easting)
15.5841
Is part of
-Text
Riksantikvarieämbetet. Bebyggelseregistret, Motorverkstaden. Hämtad 2018-11-20.
Swedish