Description
ALETTE
ex britisk ROBINSOND
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1856
Byggested: Sunderland, England
Verft: N. Stadhard
Endelig skjebne: Storm. Strandet, vrak 1886 31/1 (6 omkommet) ved Grønningen, Sør-Norge [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:24
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/79f142d1-9c78-401c-9351-4b7dbaec9a4f | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALETTE
Norwegian bokmål

Other name
ROBINSOND britisk

-Name
ROBINSOND
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
Description
ALETTE
ex britisk ROBINSOND
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1856
Byggested: Sunderland, England
Verft: N. Stadhard
Endelig skjebne: Storm. Strandet, vrak 1886 31/1 (6 omkommet) ved Grønningen, Sør-Norge
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
320 brt
312 netto
Mål: 110,0 - 26,7 - 16,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lillesand 1881-86

Skipsfører:

Vilh. Svendsen 1881-
Tønnes Svendse -1886 (+)

Eier:

Wilh. Svendsen 1881-86

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 320 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
320
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 312 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
312
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 110,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
110,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 26,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
26,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 16,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
16,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1856 Sunderland, England @ N. Stadhard
1856

-Timespan
1856

--Earliest time
1856
-Dating comment
1856
Norwegian bokmål

-Place reference
Sunderland, England @ N. Stadhard
--Place (text)
Sunderland, England @ N. Stadhard
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789668

-Id
021176789668
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål