Description
MIRA
ex britisk FRIENDS
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1854
Byggested: Stralsund, Tyskland [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
31/05/2018 15:32:21
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/78eff78a-8440-42ee-b13d-233a961092f1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
MIRA
Norwegian bokmål

Other name
FRIENDS britisk

-Name
FRIENDS
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
Description
MIRA
ex britisk FRIENDS
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1854
Byggested: Stralsund, Tyskland
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
347 brt
333 netto
Mål: 102 - 26,4 - 15,9 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:
Larvik 1877-1887, 1891
Kragerø

Skipsførere:
Johan Bernhart Meyer 1877-1881
M. Jensen 1882-1886
Chr. Iversen 1889-

Eiere:
Knutsen & Herlofsen 1877-1887
M. Jenens enke 1891
S. Hansen

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 347 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
347
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 333 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
333
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 102 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
102
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 26,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
26,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 15,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
15,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1854 , , Stralsund, Tyskland [no]
1854

-Timespan
1854

--Earliest time
1854
-Dating comment
1854
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Stralsund, Tyskland [no]
--Place (text)
Stralsund, Tyskland
Norwegian bokmål
-Role
Swedish

-Actor
Norwegian bokmål

-Timespan
1877 - 1886
--Earliest time
1877
--Latest time
1886
-Role
Norwegian bokmål

Swedish

-Actor
-Timespan
17/01/1876 - 01/06/1878
--Earliest time
17/01/1876
--Latest time
01/06/1878
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176796286

-Id
021176796286
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål