Description
MALONE
ex canadisk EARL GRANVILLE
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger, senere omrigget til bark
Byggeår: 1877
Byggested: Harvey, New Brunswick, Canada
Verft: G. S. Turner
Endelig skjebne: Solgt Storbritannia 1907 og opphugget [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
11/10/2018 12:15:57
14/05/2022 08:49:11
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/78db8b2a-ea63-471a-90ac-7bc740bc7340 | RDF/XML | JSON-LD
Name
MALONE
Norwegian bokmål

Other name
EARL GRANVILLE [no] - canadisk [no]

-Name
EARL GRANVILLE
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål
Description
MALONE
ex canadisk EARL GRANVILLE
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger, senere omrigget til bark
Byggeår: 1877
Byggested: Harvey, New Brunswick, Canada
Verft: G. S. Turner
Endelig skjebne: Solgt Storbritannia 1907 og opphugget
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1202 brt
1134 netto
Mål: 188,1 - 37,7 - 23,1
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

Other vessel type

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Larvik 1893-1907

Farter:

Trelastfart på Canadas østkystPitchpine-fart

Skipsfører:

N. Olsen 1893-94
O. Olsen 1894-1902
Hans Bertrand Bjønness 1902-1904
J. F. Jensen 1905, -1907

Eier:
N. M. Bugge 1893-94
Anna F. Bugge 1894-1902 (A/S Malone)
Bugge & Olsen 1902-07 (A/S Malone)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1202 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1202
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1134 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1134
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 188,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
188,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 37,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
37,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 23,1 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
23,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1877 , , Harvey, New Brunswick, Canada @ G. S. Turner [no]
1877

-Timespan
1877

--Earliest time
1877
-Dating comment
1877
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Harvey, New Brunswick, Canada @ G. S. Turner [no]
--Place (text)
Harvey, New Brunswick, Canada @ G. S. Turner
Norwegian bokmål
-Role
Norwegian bokmål

Swedish

-Actor
-Timespan
1902 - 1904
--Earliest time
1902
--Latest time
1904
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176795853

-Id
021176795853
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål