Elvestad, Gudmund (1932 - 2006) [no]

Elvestad, Gudmund (norwegian bokmål), Elvestad, Gudmund (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:24:47
15/01/2022 04:40:32
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/73f571ce-03fc-4ed4-8204-39bf658191b7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Elvestad, Gudmund
Norwegian bokmål

Elvestad, Gudmund
Swedish

First name
Gudmund
Norwegian bokmål

Last name
Elvestad
Norwegian bokmål

Alternative name
Elvestad, Gudmund Jon
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1932 , , Oppland, Lillehammer (Norge) [no]

-Time
1932
-Place reference
, , Oppland, Lillehammer (Norge) [no]
--Place (text)
Oppland, Lillehammer (Norge)
Norwegian bokmål
Death
2006

-Time
2006
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Gullsmed

-Type of activity (text)
Gullsmed
Norwegian bokmål
Industridesigner

-Type of activity (text)
Industridesigner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
417371

-Id
417371
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634353

-Id
021036634353
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
2A0A1DEE-F30C-4C35-B6EF-4BA70676824E

-Id
2A0A1DEE-F30C-4C35-B6EF-4BA70676824E
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål