Rasch-Tellefsen, Bjørn (1948 - ) [no]

Rasch-Tellefsen, Bjørn (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 13:02:05
28/11/2020 04:28:33
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/73a21c28-4c91-460c-bbb4-c4eed736e2ba | RDF/XML | JSON-LD
Name
Rasch-Tellefsen, Bjørn
Norwegian bokmål

First name
Bjørn
Norwegian bokmål

Last name
Rasch-Tellefsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Tellefsen, Bjørn Rasch
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1948

-Time
1948
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født 26.09.1948. Medlem av Norges fotografforbund. Harstad basert fotograf med bildebyrået To-Foto. Har fotografert i hele Nord-Norge og på Svalbard og kysten fra Bergen og nordover. Stor postkortproduksjon, også flyfoto.

Virkested:
1976-0000: Harstad

Norwegian bokmål

Related to
-Other actor
Norwegian bokmål
Reference
Kilder:
Norske fotosamlinger, 1989
Harnang, Harald: Fotografer i Narvik opp gjennom tidene (upublisert manuskript i Preus museum, 2010)
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
2331

-Id
2331
-System
FR
DigitaltMuseum
021036008261

-Id
021036008261
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål