Elieson, Tulla (1950 - ) [no]

Elieson, Tulla (norwegian bokmål), Elieson, Tulla (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:24:45
29/01/2022 04:17:42
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/72bbb3a5-78ae-4080-b323-a2061d49e750 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Elieson, Tulla
Norwegian bokmål

Elieson, Tulla
Swedish

First name
Tulla
Norwegian bokmål

Last name
Elieson
Norwegian bokmål

Alternative name
Elieson, Karen-Anne
Swedish

Other name
Elieseon, Karen-Anne Tulla [no] - Fullt navn [no]

-Name
Elieseon, Karen-Anne Tulla
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
1950 , , Kristiansand [no]

-Time
1950
-Place reference
, , Kristiansand [no]
--Place (text)
Kristiansand
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål


-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Kunsthåndverker

-Type of activity (text)
Kunsthåndverker
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Keramiker

-Type of activity (text)
Keramiker
Norwegian bokmål
NKL article_id
417362

-Id
417362
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634345

-Id
021036634345
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
8285D84F-B360-4F6F-83B6-40BB46EE8CB4

-Id
8285D84F-B360-4F6F-83B6-40BB46EE8CB4
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål