Wergmann, Peter Christian Friderich (1802 - 1869) [no]

Wergmann, Peter Christian Friderich (norwegian bokmål), Wergmann, Peter Christian Friderich (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:11:40
18/09/2021 07:38:02
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/71246e78-2130-45a9-83f9-9820ac49b321 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Wergmann, Peter Christian Friderich
Norwegian bokmål

Wergmann, Peter Christian Friderich
Swedish

Alternative name
Wergmann, Peter Christian Frederik
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
02/11/1802 , , København [sv]

-Time
02/11/1802
-Place reference
, , København [sv]
--Place (text)
København
Swedish
Death
18/06/1869 , , Christiania [sv]

-Time
18/06/1869
-Place reference
, , Christiania [sv]
--Place (text)
Christiania
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
431331

-Id
431331
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637236
-Id
021036637236
-System
DigitaltMuseum