Østbye, Odd (1925 - 2009) [no]

Østbye, Odd (norwegian bokmål), Østbye, Odd (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:11:51
06/08/2022 04:02:48
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7057fd54-cbeb-437c-ba7b-e6b21077a874 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Østbye, Odd
Norwegian bokmål

Østbye, Odd
Swedish

Alternative name
Østbye, Odd Kjeld
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
14/04/1925 , , Vestre Aker [sv]

-Time
14/04/1925
-Place reference
, , Vestre Aker [sv]
--Place (text)
Vestre Aker
Swedish
Death
04/01/2009

-Time
04/01/2009
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
431708

-Id
431708
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637318
-Id
021036637318
-System
DigitaltMuseum