VEGA (1872) [no]

Other languages: VEGA (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
VEGA
ex svensk polarskip s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1872
Byggested: Bremerhafen, Tyskland
Endelig skjebne: Solgt til capt. Covrey, Dundee 1903. Knust i isen 1903 i Baffinstredet under hvalfangst. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
fellespost@marmuseum.no [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
27/03/2020 16:00:23
01/06/2024 06:29:27
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/702b3b36-30e4-49a8-9ea4-cd3facf3934b | RDF/XML | JSON-LD
Name
VEGA
Norwegian bokmål

Other name
VEGA [no] -

-Name
VEGA
Norwegian bokmål

-Specified
svensk polarskip s.n.
Norwegian bokmål
Description
VEGA
ex svensk polarskip s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1872
Byggested: Bremerhafen, Tyskland
Endelig skjebne: Solgt til capt. Covrey, Dundee 1903. Knust i isen 1903 i Baffinstredet under hvalfangst.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Maskineri: Damphjelpemaskin
Tonnasje:
357 brt
252 netto
Norwegian bokmål

Identification
-Identifier
-Number
2944
Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Sandefjord 1901-03

Farter:

Selfanger

Skipsfører:

S. Ring
Jas. Dessen
A. Marcussen 1880-87, 1901-03
Chr. Christophersen 1887-97
K. Tandberg 1897-1901

Eier:

Andr. Marcussen & Thor Dahl 1903-03 (A/S Vega)

Andre opplysninger:

Solgt til Svenska Nordenskiøls Expeditionen 1877 s.n. for kr 150.000. Gjenkjøpt Norge 1880 s.n. for kr 85.000.

Norwegian bokmål

Rederi/Ägare: O. Dickson (Nordenskiölds Arctiska Expedition), Göteborg

Swedish

Measurement
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
357
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
252
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
7,4
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Value
43
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
Built
1872 , , Bremerhafen, Tyskland [no],
1872

-Timespan
1872

--Earliest time
1872
-Dating comment
1872
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Bremerhafen, Tyskland [no],
--Place (text)
Bremerhafen, Tyskland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176799590

-Id
021176799590
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål