Description
ALETTE
ex hollandsk INSULINDE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1879
Byggested: Alblasserdam, Holland
Verft: F. H. van Lindern
Endelig skjebne: Vancouver - Yokohama, Oregon Pine. Tyfon. Strandet, vrak 1897 /9 (19 omkommet) i Satchama Bay, Tokio [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:24
28/03/2020 06:18:22
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6e80dff8-d72b-4f15-bf09-16655cd699a3 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALETTE
Norwegian bokmål

Other name
INSULINDE hollandsk

-Name
INSULINDE
Norwegian bokmål

-Specified
hollandsk
Norwegian bokmål
Description
ALETTE
ex hollandsk INSULINDE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1879
Byggested: Alblasserdam, Holland
Verft: F. H. van Lindern
Endelig skjebne: Vancouver - Yokohama, Oregon Pine. Tyfon. Strandet, vrak 1897 /9 (19 omkommet) i Satchama Bay, Tokio
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1367 brt
1328 netto
Mål: 200,0 - 40,0 - 24,8
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drammen 1892-97

Skipsfører:

J. Lorentzen -1897

Eier:

Johs. Lortentzen & J. C. Gullichsen 1892-96
Peter Høeg 1896-97 (A/S Alette)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1367 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1367
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1328 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1328
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 200,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
200,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 40,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
40,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 24,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
24,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1879 Alblasserdam, Holland @ F. H. van Lindern
1879

-Timespan
1879

--Earliest time
1879
-Dating comment
1879
Norwegian bokmål

-Place reference
Alblasserdam, Holland @ F. H. van Lindern
--Place (text)
Alblasserdam, Holland @ F. H. van Lindern
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789670

-Id
021176789670
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål