Bakke Finmekanisk verksted (Selskap) [no]

Bakke Finmekanisk verksted (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Like etter krigen startet Reidar Werner Bakke et finmekanisk verksted i en bakgårdsbygning i Storgata i Oslo. Der laget han leker av blikk og stål: togsett med lokomotiver og vogner, lastebiler, stigebiler, personbiler og traktorer. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
05/05/2017 10:11:33
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/6ce638de-f4f3-43e9-966b-d375e22092d1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bakke Finmekanisk verksted
Norwegian bokmål

Alternative name
R.W. Bakke, Finmekanisk verksted
Norwegian bokmål

Description
Like etter krigen startet Reidar Werner Bakke et finmekanisk verksted i en bakgårdsbygning i Storgata i Oslo. Der laget han leker av blikk og stål: togsett med lokomotiver og vogner, lastebiler, stigebiler, personbiler og traktorer.
Norwegian bokmål

Establishment
1946

-Time
1946
Termination
1962

-Time
1962
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.91396, 10.75194, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.91396
-Longitude (Easting)
10.75194
DigitaltMuseum
021167115070
-Id
021167115070
-System
DigitaltMuseum