Holmlund, Gottfr (1884 - 1936) [sv]

Holmlund, Gottfr (swedish)

Författarregister till Fataburen: Nordiska museets och Skansens årsbok (Nordiska museet) [sv]

Dataset owner
Nordiska museet (Museum) [sv] owns the information on this page
Last changed
10/12/2019 15:20:21
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6cb2ecb3-a91d-4dba-b78d-2d20aa26bfd6 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Holmlund, Gottfr
Swedish

Other name
Gottfr Holmlund [sv] - Naturlig namnform [sv]

-Name
Gottfr Holmlund
Swedish

-Specified
Naturlig namnform
Swedish
Birth
1884

-Time
1884
Death
1936

-Time
1936