Hanno, Mette von (1950 - ) [no]

Hanno, Mette von (norwegian bokmål), Hanno, Mette von (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:27:20
06/08/2022 03:31:00
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6b61041c-0c15-4138-9407-e9a1f04626d7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Hanno, Mette von
Norwegian bokmål

Hanno, Mette von
Swedish

First name
Mette von
Norwegian bokmål

Last name
Hanno
Norwegian bokmål

Alternative name
Hanno, Ingeborg Mette von
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
30/12/1950 , , Oslo [no]

-Time
30/12/1950
-Place reference
, , Oslo [no]
--Place (text)
Oslo
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Keramiker

-Type of activity (text)
Keramiker
Norwegian bokmål
NKL article_id
416401

-Id
416401
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634831

-Id
021036634831
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
33E8122E-5FC7-4B29-AD1F-524264722EAC

-Id
33E8122E-5FC7-4B29-AD1F-524264722EAC
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål