Spydevold, Else Banana (1912 - 1966) [no]

Spydevold, Else Banana (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Pike, som tilbragte deler av barndommen i Belgisk Kongo, der faren arbeidet for losvesenet. [no]
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
Last changed
25/10/2020 09:15:23
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6a332e5e-7053-4ec9-b8b5-35959d7ef755 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Spydevold, Else Banana
Norwegian bokmål

First name
Else
Norwegian bokmål

Middle name
Banana
Norwegian bokmål

Last name
Spydevold
Norwegian bokmål

Other name
Carlsen, Else Banana [no] - pikenavn [no]

-Name
Carlsen, Else Banana
Norwegian bokmål

-Specified
pikenavn
Norwegian bokmål
Title
Medfølgende barn

-Title
Medfølgende barn
Norwegian bokmål
Description
Pike, som tilbragte deler av barndommen i Belgisk Kongo, der faren arbeidet for losvesenet.
Norwegian bokmål

Birth
23/12/1912 Bærum (Kommune) [no], ,

-Time
23/12/1912
-Place reference
Bærum (Kommune) [no], ,
--Place
Norwegian bokmål
Death
04/07/1966 Hølen (Befolket sted) [no], ,

-Time
04/07/1966
-Place reference
Hølen (Befolket sted) [no], ,
--Place
Norwegian bokmål
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Pike, som tilbragte deler av barndommen i Belgisk Kongo, der faren arbeidet for losvesenet. Hun fikk mellomnavnet Banana etter bostedet ved Atlanterhavskysten. Else Banana bodde de fire første leveårene i Kongo, før hun ble sendt hjem til Norge.

Norwegian bokmål

Sibling of
Norwegian bokmål

Norwegian bokmål


-Other actor
-Specification
medlem
Norwegian bokmål
Activity
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],

-Place reference
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],
-Organization
Reference
Håndskriftsamlingen, Nasjonalbiblioteket, Oslo: Ms. fol. 2590. Norske Kongoveteraners Arkiv, Meddelelse 1/1948
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Omtale i slektsforum
Norwegian bokmål
Norwegian bokmål

-Text
Oppføring i Digitalarkivet
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021038374326
-Id
021038374326
-System
DigitaltMuseum