Description
AGANTYR (eller AGANTHYR)
ex canadisk MARY(?)
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1867
Byggested: Bridgewater, Nova Scotia, Canada
Ombygging: 1886: 665 brt
Endelig skjebne: Forlist 1888(?) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:15
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6a263533-7cec-426c-a3eb-8c90ad425ec1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGANTYR
Norwegian bokmål

Alternative name
AGANTHYR
Norwegian bokmål

Other name
MARY(?) canadisk

-Name
MARY(?)
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål

Description
AGANTYR (eller AGANTHYR)
ex canadisk MARY(?)
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1867
Byggested: Bridgewater, Nova Scotia, Canada
Ombygging: 1886: 665 brt
Endelig skjebne: Forlist 1888(?)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
644 brt
623 netto
Mål: 140 - 33,5 - 17 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Mandal 1878-88

Farter:

Tømmerfart fra Vestindia

Skipsfører:

J. H. Holmen 1878

Eier:

S/I Simonsen m.fl. 1878-
C. A. Leschbrandt -1888

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 644 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
644
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 623 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
623
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 140 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
140
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 33,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
33,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 17 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1867 Bridgewater, Nova Scotia, Canada
1867

-Timespan
1867

--Earliest time
1867
-Dating comment
1867
Norwegian bokmål

-Place reference
Bridgewater, Nova Scotia, Canada

--Place (text)
Bridgewater, Nova Scotia, Canada
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789529

-Id
021176789529
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål