Fabricius, Sara (1880 - 1974) [no]

Fabricius, Sara (norwegian bokmål), Fabricius, Sara (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:44:13
17/04/2021 09:28:15
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/698d462e-324a-4c3b-9d42-49bf4201fc48 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Fabricius, Sara
Norwegian bokmål

Fabricius, Sara
Swedish

Alternative name
Fabricius, Sara Cecilia Margareta Gjørwel
Swedish

pseudonym Cora Sandel
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
20/12/1880 , , Kristiania [sv]

-Time
20/12/1880
-Place reference
, , Kristiania [sv]
--Place (text)
Kristiania
Swedish
Death
03/04/1974 , , Uppsala [sv]

-Time
03/04/1974
-Place reference
, , Uppsala [sv]
--Place (text)
Uppsala
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
417493

-Id
417493
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634418
-Id
021036634418
-System
DigitaltMuseum