Tøien, Bjarne (1899 - 1936) [no]

Other languages: Tøien, Bjarne (norwegian bokmål), Tøien, Bjarne (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:02:46
08/06/2024 13:24:48
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/6937ea6d-06f2-45f2-856d-84014ab7328c | RDF/XML | JSON-LD
Name
Tøien, Bjarne
Norwegian bokmål

Tøien, Bjarne
Swedish

First name
Bjarne
Norwegian bokmål

Last name
Tøien
Norwegian bokmål

Alternative name
Tøien, Bjarne Sigurd
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1899 , , Høland [no],

-Time
1899
-Place reference
, , Høland [no],
--Place (text)
Høland
Norwegian bokmål
Death
1936

-Time
1936
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Arkitekt

-Type of activity (text)
Arkitekt
Norwegian bokmål
NKL article_id
431004

-Id
431004
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637105

-Id
021036637105
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
E6C410A9-A1F2-4927-B100-72566F11484F

-Id
E6C410A9-A1F2-4927-B100-72566F11484F
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål