Description
AGATHE
ex canadisk EXCELSIOR
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1860
Byggested: Richilucto, New Brunswick, Canada
Verft: Jardine
Ombygging: Ombygget 1875
Endelig skjebne: Råfsø - London, splitved. Strandet, vrak 1895 /12 ved Terschelling, Holland [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:15
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/63ffb3c5-0666-4512-a67e-5833dfda7b69 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGATHE
Norwegian bokmål

Other name
EXCELSIOR canadisk

-Name
EXCELSIOR
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål

Description
AGATHE
ex canadisk EXCELSIOR
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1860
Byggested: Richilucto, New Brunswick, Canada
Verft: Jardine
Ombygging: Ombygget 1875
Endelig skjebne: Råfsø - London, splitved. Strandet, vrak 1895 /12 ved Terschelling, Holland
Norwegian bokmål

Technical description
Tonnasje:
532 brt
508 netto
Mål: 138,3 - 29,0 - 18,2
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lillesand 1877-83
Kristiania 1883-94
Fredrikstad 1894-95

Farter:

Trelastfart på Canadas østkystØstersjøfart

Skipsfører:

Tellef Govertsen 1877-
Andr. N. Ørbeck 1882
Tellefsen 1882
H. M. Østenstad 1886
O. Johansen 1880

Eier:

Nils Sørensen Gauslaa m.fl. 1877-83
H. M. Østenstad 1883-94
I. W. Olsen 1894-95

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 532 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
532
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 508 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
508
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 138,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
138,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 29,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
29,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 18,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1860 Richilucto, New Brunswick, Canada @ Jardine
1860

-Timespan
1860

--Earliest time
1860
-Dating comment
1860
Norwegian bokmål

-Place reference
Richilucto, New Brunswick, Canada @ Jardine

--Place (text)
Richilucto, New Brunswick, Canada @ Jardine
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789539

-Id
021176789539
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål