Rantzau, Fritz Adolf (1819 - 1904) [no]

Rantzau, Fritz Adolf (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
01/04/2021 14:40:11
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/6305f236-f5bb-46d0-8fac-cf9e8f7e0c44 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Rantzau, Fritz Adolf
Norwegian bokmål

First name
Fritz Adolf
Norwegian bokmål

Last name
Rantzau
Norwegian bokmål

Other name
Rantzau, Fritz Adolph Alternativt navn

-Name
Rantzau, Fritz Adolph
Norwegian bokmål

-Specified
Alternativt navn
Norwegian bokmål
Birth
03/01/1819

-Time
03/01/1819
Death
17/03/1904

-Time
17/03/1904
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish


Norwegian nynorsk

Activity
Sølvsmed

-Type of activity (text)
Sølvsmed
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Juveler

-Type of activity (text)
Juveler
Norwegian bokmål
Nasjonalmuseet ID
6305F236-F5BB-46D0-8FAC-CF9E8F7E0C44

-Id
6305F236-F5BB-46D0-8FAC-CF9E8F7E0C44
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039689962
-Id
021039689962
-System
DigitaltMuseum