Herlofson, Peter Eduard Alexander (1839 - 1909) [no]

Herlofson, Peter Eduard Alexander (norwegian bokmål)

Personer Vestfoldmuseene (Vestfoldmuseene) [no]

Life role
Dataset owner
Vestfoldmuseene (Museum) [no] owns the information on this page
Last changed
28/09/2018 11:22:16
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/62f7bc24-e646-40ea-9ebf-cd28564d05f3 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Herlofson, Peter Eduard Alexander
Norwegian bokmål

Alternative name
Herlofsen, Peter Edvard
Norwegian bokmål

Title
Konsul
Russisk konsul i Larvik

-Title
Konsul
Norwegian bokmål

-Dating comment
Russisk konsul i Larvik
Norwegian bokmål
Birth
1839 Oslo (Kommune) [no], ,

-Time
1839
-Place reference
Oslo (Kommune) [no], ,
--Place
Norwegian bokmål
Death
1909 Tjøme (Historisk kommune) [no], ,
http://www.nb.no/nbsok/nb/f705279278a38396951a0580a0acc39d?index=1#197

-Time
1909
-Place reference
Tjøme (Historisk kommune) [no], ,

--Place
Norwegian bokmål
-Source
http://www.nb.no/nbsok/nb/f705279278a38396951a0580a0acc39d?index=1#197
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Danish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

-Other actor
-Specification
Bror til
Norwegian bokmål
Treschow, Fritz (1841 - 1903) [no] Herlofson ansatt som fullmektig for Fritz Treschow

-Other actor
Norwegian bokmål

-Specification
Herlofson ansatt som fullmektig for Fritz Treschow
Norwegian bokmål
-Spouse
-Text
Einar Diesen: Slekten Herlofson gjennom 400 år. En sørlandskrønike. Oslo 1973.
Norwegian bokmål
-Text
Folketelling 1865 for 0707P Larvik prestegjeld
Norwegian bokmål
-Text
Folketelling 1875 for 0707P Larvik prestegjeld
Norwegian bokmål
-Text
Folketelling 1885 for 0707 Larvik kjøpstad
Norwegian bokmål
-Text
Folketelling 1900 for 0301 Kristiania kjøpstad
Norwegian bokmål
-Text
Ministerialbok for Larvik prestegjeld 1856-1870 (0707P)
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021037266967
-Id
021037266967
-System
DigitaltMuseum