Nordbø, Eli (1946 - ) [no]

Nordbø, Eli (norwegian bokmål), Nordbø, Eli (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:01:34
22/01/2022 05:27:45
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/61fa082f-942a-4392-a91c-7f4cb900177d | RDF/XML | JSON-LD
Name
Nordbø, Eli
Norwegian bokmål

Nordbø, Eli
Swedish

First name
Eli
Norwegian bokmål

Last name
Nordbø
Norwegian bokmål

Alternative name
Nordbø, Eli Ingebjørg
Swedish

Other name
Nordbø, Eli Ingebjørg [no] - Fullt navn [no]

-Name
Nordbø, Eli Ingebjørg
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
1946 , , Vest-Agder, Kristiansand (Norge) [no]

-Time
1946
-Place reference
, , Vest-Agder, Kristiansand (Norge) [no]
--Place (text)
Vest-Agder, Kristiansand (Norge)
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Tekstilkunstner

-Type of activity (text)
Tekstilkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
430160

-Id
430160
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636183

-Id
021036636183
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
BA533B8A-205F-46C6-AF9C-183B7A317467

-Id
BA533B8A-205F-46C6-AF9C-183B7A317467
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål