Asbjørnsen, Svein (1943 - ) [no]

Asbjørnsen, Svein (norwegian bokmål), Asbjørnsen, Svein (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:54:27
04/12/2021 04:26:37
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/607e0ae1-1ede-4059-87df-ec9cd14defef | RDF/XML | JSON-LD
Name
Asbjørnsen, Svein
Norwegian bokmål

Asbjørnsen, Svein
Swedish

First name
Svein
Norwegian bokmål

Last name
Asbjørnsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Asbjørnsen, Svein Noralf
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1943 , , Sykkylven [no]

-Time
1943
-Place reference
, , Sykkylven [no]
--Place (text)
Sykkylven
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Møbeldesigner

-Type of activity (text)
Møbeldesigner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
416110

-Id
416110
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619983

-Id
021036619983
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
4A22E350-F266-4F3B-BCF5-8D1A702A9022

-Id
4A22E350-F266-4F3B-BCF5-8D1A702A9022
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål