Aas (Gard) [no]

Aas (norwegian bokmål)

Matrikkelgard (Universitetet i Bergen) [no]

Description
Matrikkelgard 48 i Inderøy kommune, Trøndelag [no]
Place type
Dataset owner
Universitetet i Bergen (Educational institution) owns the information on this page
License
Navngivelse (CC BY) [no] applies to the information on this page
Språksamlingane, Universitetet i Bergen
http://www.spraksamlingane.no
Last changed
01/06/2022 17:25:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/5ed1eb39-0dfe-4cd2-b625-688fa805791a | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Aas
Norwegian bokmål

Other name
Nordre Ås Navneform fra kilde [no] Statens kartverk 2020

-Name
Nordre Ås
Norwegian bokmål

-Name type
Norwegian bokmål


-Specified
Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål
Søre Ås Navneform fra kilde [no] Statens kartverk 2020

-Name
Søre Ås
Norwegian bokmål

-Name type
Norwegian bokmål


-Specified
Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål
Ås Navneform fra kilde [no] Statens kartverk 2020

-Name
Ås
Norwegian bokmål

-Name type
Norwegian bokmål


-Specified
Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål
Ås nordre Navneform fra kilde [no] Statens kartverk 2020

-Name
Ås nordre
Norwegian bokmål

-Name type
Norwegian bokmål


-Specified
Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål
Ås søre Navneform fra kilde [no] Statens kartverk 2020

-Name
Ås søre
Norwegian bokmål

-Name type
Norwegian bokmål


-Specified
Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål
Description
Matrikkelgard 48 i Inderøy kommune, Trøndelag
Norwegian bokmål

Code
48
Place type
Norwegian bokmål

Coordinates
63.87327, 11.14677, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
63.87327
-Longitude (Easting)
11.14677
-Source
Lokalitetspunkt, Statens kartverk
Norwegian bokmål
Is Part Of
History

1838-01-01 - 2011-12-31: gnr 348 (1729-348), Inderøy kommune (1729), Nord-Trøndelag (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt)
2012-01-01 - 2017-12-31: gnr 48 (1756-48), Inderøy kommune (1756), Nord-Trøndelag
2018-01-01 - pågående: gnr 48 (5053-48), Inderøy kommune (5053), Trøndelag

Norwegian bokmål

Time
01/01/2018 ongoing

-Earliest time
01/01/2018
-Latest time
ongoing
Was part of at time
01/01/1838 31/12/2011 Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Inderøy (1729 Inderøy_18380101-20111231), GNID: 1729-348 [no], (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt) [no]

-Timespan
01/01/1838 31/12/2011

--Earliest time
01/01/1838
--Latest time
31/12/2011
-Place reference
Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Inderøy (1729 Inderøy_18380101-20111231), GNID: 1729-348 [no], (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt) [no]

--Place
--Specified
Inderøy (1729 Inderøy_18380101-20111231), GNID: 1729-348
Norwegian bokmål

--Place (text)
(før 1919: Nordre-Trondhjems Amt)
Norwegian bokmål
-GNID
1729-348
--Id
1729-348
--System
GNID
01/01/2012 31/12/2017 Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Inderøy (1756 Inderøy_20120101-20171231), GNID: 1756-48 [no],

-Timespan
01/01/2012 31/12/2017

--Earliest time
01/01/2012
--Latest time
31/12/2017
-Place reference
Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Inderøy (1756 Inderøy_20120101-20171231), GNID: 1756-48 [no],

--Place
--Specified
Inderøy (1756 Inderøy_20120101-20171231), GNID: 1756-48
Norwegian bokmål
-GNID
1756-48
--Id
1756-48
--System
GNID
Reference
1886-Matrikkelen
Norwegian bokmål

Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål

GNIDu
17290048

-Id
17290048
-System
GNIDu
Språksamlingane, SNID
SNID-NO-0008600154791

-Id
SNID-NO-0008600154791
-System
Språksamlingane, SNID
GNID
1729-348

-Id
1729-348
-System
GNID
GNID
1756-48

-Id
1756-48
-System
GNID
GNID
5053-48
-Id
5053-48
-System
GNID