Description
ADMIRAL
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1848
Byggested: Vegesack, Tyskland
Verft: Joh. Lange Söhne
Byggenr: 181
Endelig skjebne: Forlist 1891 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:12
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/5cea965f-f739-4a7d-a9ab-3c653f978398 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADMIRAL
Norwegian bokmål

Other name
ADMIRAL tysk s.n.

-Name
ADMIRAL
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål
Description
ADMIRAL
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1848
Byggested: Vegesack, Tyskland
Verft: Joh. Lange Söhne
Byggenr: 181
Endelig skjebne: Forlist 1891
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
779 brt
744 netto
Mål: 144,2 - 33,0 - 21,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1884-91

Skipsfører:

Moldenhauer 1885-
G. G. Gjertsen 1889-91

Eier:

Westergaard & Hannevig 1885-

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 779 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
779
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 744 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
744
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 144,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
144,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 33,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
33,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 21,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1848 Vegesack, Tyskland @ Joh. Lange Söhne
1848

-Timespan
1848

--Earliest time
1848
-Dating comment
1848
Norwegian bokmål

-Place reference
Vegesack, Tyskland @ Joh. Lange Söhne
--Place (text)
Vegesack, Tyskland @ Joh. Lange Söhne
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789491

-Id
021176789491
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål